Aleyna Tours

3 sposoby na dostęp do Internetu w Turcji

Wakacje bez Internetu?  Marzenie wielu 😊  Często jednak musimy mieć łączność ze światem. Poniżej kilka informacji, które mogą się przydać podczas pobytu w Turcji.

Turcja nie należy do UE i koszty związane z roamingiem mogą nam popsuć humor po wakacjach.  Przed wylotem, albo zaraz po wylądowaniu WYŁĄCZAMY transmisję danych.  Jeśli tego nie zrobimy, a zaktualizuje się automatycznie np. jakaś aplikacja, to płaczemy i płacimy. Większość hoteli ma Wi-Fi, ale różnie z nim bywa, więc jeśli zależy nam na byciu ONLINE non stop, to mamy takie opcje :

TURECKA KARTA SIM  

Mamy 3 główne sieci: Turkcell, Vodafone i Turk Telekom. Czwartą siecią jest jeszcze BIM Cell. Można ją kupić w marketach BIM, ale nie jesteśmy przekonane – aktywacja nie jest natychmiastowa, często trwa 1- 3 dni; zaletą jest niska cena – jeśli zostajemy w Turcji dłużej niż tydzień i możemy poczekać na aktywację to rozwiązanie może się sprawdzić. Jeśli chcemy mieć Internet od razu, mamy do dyspozycji 3 pozostałe sieci.

  • NIE KUPUJEMY karty na lotnisku. Przepłacimy nawet dwu-trzykrotnie Nie kupujemy też kart z nieznanego źródła. W Turcji jest obowiązek rejestracji karty. Niezarejestrowana karta może zostać wyłączona.
  • Kartę kupujemy w autoryzowanym punkcie. W Bodrum, w centrum, przy głównej ulicy prowadzącej z dworca do Zamku znajdziecie salony wszystkich sieci. Obowiązkowo zabieramy paszport lub dowód w celu rejestracji karty.

Którą sieć wybrać?  Oferta sieci się zmienia, plus w sezonie pojawiają się różne promocje. Ceny są zbliżone, raz jedna firma ma jakieś pakiety taniej, raz druga. Typowe pakiety dla turystów ma Turkcell i Vodafone. Cena za kartę wraz z pakietem Internetu ok. 20GB, minutami i smsami to ok. 650 -800 tl (ok. 130 – 160 pln). Minuty i smsy dotyczą numerów tureckich. Jeśli chcemy zadzwonić na polski numer lub wysłać SMS musimy dokupić dodatkowe usługi. Nasz karta będzie aktywna przez około 30 dni. Jeśli nie będziesz używać karty przez 3 miesiące zostanie wyłączona.

WYNAJMUJEMY INTERNET OD XOXO WiFi

XOXO WiFi to mały, mobilny router, który zapewnia dostęp do zasięgu wszystkich operatorów lokalnych w Turcji. Przemieszczając się po kraju, router automatycznie przełączy nas do silniejszej sieci. Prócz tego, że jest to najszybszy możliwy internet w Turcji, www.xoxowifi.com to plusem XOXO WiFi jest również to, że jest najbezpieczniejszym internetem. Ponadto korzystać z niego można za pomocą każdego modelu telefonu, laptopa, tabletu itp. Do jednego routera może podłączyć się do 5 urządzeń jednocześnie, tak więc nie tracimy własnego numeru telefonu. XOXO WiFi działa w ponad 150 krajach na całym świecie i możemy je wynająć na kilka dni podróży lub kupić na własność.
https://xoxowifi.com/pl/program-afiliacyjny

KARTA ESIM 

To alternatywne rozwiązanie dla zakupu tureckiej karty sim. Najpopularniejszą firmą jest AIRALO. To rozwiązanie jest tańsze niż pakiety tureckich operatorów. Ale ma jedną wadę: nie wszystkie modele telefonów obsługują wirtualne karty sim. Warto sprawdzić czy nasz telefon ma taką opcję.

Życzymy oczywiście wakacji bez Internetu 😎

#internet #internetwturcji #telefon #kartasim

Internet w Turcji - jak nie stracić pieniędzy, jaką wybrać sieć?