Aleyna Tours

Bazary i zakupy w Bodrum

Większość z nas nie wyobraża sobie wakacji w Turcji bez wizyty na lokalnym bazarze. I słusznie! Same namawiamy, wybrać się na bazar i poczuć ten klimat. Na tutejszych bazarach sprzedaje się głównie produkty spożywcze: warzywa, owoce, oliwy, sery, miody, oliwki, przyprawy itp. Odzież czy inne artykuły są  dodatkiem. Dlatego podpowiadamy gdzie najlepiej się udać by zrobić zakupy odzieżowe. Poniżej rozpiska bazarów w poszczególnych dzielnicach:

BODRUM – bazar znajduje się przy dworcu autobusowym w centrum. Dotrzemy tu dolmuszem z każdego miejsca na półwyspie. Wysiadamy na ostatnim przystanku dolmusza.  We wtorek bazar odzieżowy, w piątek bazar spożywczy. 

Poza tym bazarem w centrum Bodrum, przy Zamku św. Piotra mamy bazar kryty.  To tutaj znajdziemy ubrania, buty, torebki (Dior, Chanel, Versace, Gucci i wszelkie inne „turkisz ordżinal”), pamiątki, wyroby ceramiczne, kosmetyki, itp. Jest czynny od rana (ok. 10.00) do późnych godzin wieczornych w sezonie.  Jeśli nie jesteście fanami podróbek to w centrum Bodrum jest sporo sklepów odzieżowych tureckich sieci, m.in. Mudo, Mavi, De Facto, LC Waikiki, Jimmy Key. Znajdziecie tam dobrej jakości produkty w cenach niższych niż w Polsce (nie targujemy się!).

 

  • Içmeler– nie ma swojego bazaru, najbliższy w Bodrum 
  • Gümbet – niedziela, głównie spożywczy
  • Bitez – czwartek, głównie spożywczy
  • Yalıkavak – czwratek, spożywczy
  • Akyarlar – nie ma swojego bazaru, najbliższy w Turgutreis 
  • TURGUTREIS (największy w okolicy) – sobota, spożywczy i tekstylny
  • Ortakent – środa, głównie spożywczy

Pamiętajmy, że na takich spożywczych bazarach ceny podane są w LIRACH i często NIE MA możliwości płatności kartą.

Na półwyspie znajdują się również centra handlowe, jeśli szukamy też znanych zachodnich marek. Mamy do wyboru Oasis w dzielnicy Gümbet, Midtown w Ortakent, i galerię z wieloma ekskluzywnymi sklepami w marinie Yalıkavak.

Udanych zakupów.

Do zobaczenia w Bodrum!